Czarter jachtów Rogoznica - Chorwacja

Wybierz akwen
Region
Data startu
Długość rejsu
Wiek jednostki
od 0 do10 lat
Długość jednostki
od 2 do 10 ft
od 2 do 10 m
Liczba koi
od 2 do 10
Liczba kabin
od 2 do 10
Liczba toalet
od 2 do 10
Typ jednostki
Dowolny
Model jednostki
Cena w EUR

Czartery jachtów Rogoznica - podróż do serca Dalmacji 

Chorwacja to piękny, a przy tym niejednolity kraj; do jego najciekawszych i najbardziej malowniczych regionów należy Dalmacja – a czarter jachtów w Rogoznicy jest najlepszym sposobem, by poznać go bliżej. 

Warto pamiętać, że mianem Dalmacji określa się historyczną krainę, rozciągającą się wzdłuż brzegu Adriatyku od wyspy Pag aż po Zatokę Kotorską. Łącznie tworzy ją około 1000 wysp, zbudowanych głównie ze skał wapiennych. 

Są one bardzo  podatne na zjawisko krasu, czyli niszczenia pod wpływem sił natury. Dzięki temu tworzą malownicze zatoczki, półwyspy, jaskinie i klify. Decydując się na czarter jachtów w Rogoznicy, masz więc szansę zobaczyć najprawdziwsze cuda natury, jakich nie spotkasz nigdzie indziej.

Dlaczego warto wybrać czarter jachtu w Rogoznicy?

Miasto położone jest pomiędzy Szybenikiem a Trogirem i zdaje się czerpać inspirację z nich obu: znajdziesz w nim bowiem wszystko to, co najlepsze: zaciszne kafejki, malownicze uliczki i jedyny w swoim rodzaju, śródziemnomorski klimat.

Pamiętaj też, że czartery jachtów w Rogoznicy to wspaniała okazja, by odwiedzić okoliczne zatoczki i plaże oraz zachwycić się bogactwem morskiego życia, jakim tętnią tamtejsze turkusowe wody. Krótko mówiąc, jeśli chcesz spróbować tego, co najlepsze w Chorwacji, zacznij od Rogoznicy – z pewnością się nie zawiedziesz!

Rodzaje jachtów i koszty czarteru w Rogoznicy 

Planując czarter jachtów w Rogoznicy, warto dokładnie przemyśleć wybór łodzi. Tu zasada jest prosta: im większa i nowsza jednostka, tym więcej trzeba za nią zapłacić. Pozostaje też kwestia wyboru pomiędzy jednokadłubowym jachtem żaglowym a katamaranem. 

Droższą, ale i bardziej komfortową jest ta druga opcja – a więc dwukadłubowiec. Jest to doskonała propozycja dla osób ceniących wygodę, a także dla liczniejszych załóg lub rodzin z dziećmi, którym potrzeba więcej przestrzeni, niż dorosłym. Jeśli natomiast masz  ograniczony budżet, albo zamierzasz płynąć z mniejszą załogą i czerpać prawdziwą frajdę z obcowania z naturą, wybierz zwrotny i mniejszy jacht jednokadłubowy. 

Przyjrzyjmy się jeszcze, jak wygląda czarter jachtów w Rogoznicy pod względem cenowym. Przykładowo we wrześniu (a więc tuż po sezonie) koszt wynajmu kilkuletniej jednostki jednokadłubowej dla 10 osób to kwota rzędu 3000 euro. Za katamaran o podobnych parametrach trzeba natomiast zapłacić 3500 euro. 

Masz w planach czarter jachtów w Rogoznicy? Szukasz sprawdzonych informacji na temat lokalnych atrakcji i wymaganych w Chorwacji uprawnień żeglarskich? Chcesz rzetelnie rozplanować budżet i trasę swojego rejsu? Jeżeli tak, to ten tekst jest właśnie dla Ciebie! Zapraszamy do lektury!

Filtry
data rozpoczęcia: 08-06-2024
długość rejsu: 7
lokalizacja: Chorwacja, Rogoznica
Wyniki: 0
Sortowanie:
Brak wyników wyszukiwania dla wybranych kryteriów.

Posiadamy dodatkowo jachty, które nie są bezpośrednio wyszczególnione w wyszukiwarce. W przypadku braku wyników wyszukiwania prosimy o wysłanie do nas zapytania:

Wymagane uprawnienia żeglarskie w Rogoznicy (Chorwacja) 

Aby samodzielnie poprowadzić jacht po chorwackich wodach, trzeba mieć co najmniej patent jachtowego sternika morskiego oraz certyfikat radiooperatora. Alternatywnym rozwiązaniem jest posiadanie chorwackiego patentu Voditelj Brodice.

Oczywiście nie oznacza to, że jeśli nie masz uprawnień, to czarter jachtów w Rogoznicy jest poza Twoim zasięgiem. Przeciwnie – nadal możesz cieszyć się wakacjami pod żaglami! Wystarczy, że zdecydujesz się na rejs ze skipperem. Jest to sprawdzone i popularne rozwiązanie, dzięki któremu zyskasz nie tylko „zawodowego kapitana”, ale i przewodnika, który podpowie Twojej załodze, dokąd warto popłynąć i gdzie w okolicy można dobrze zjeść. 

Atrakcje i miejsca do odwiedzenia podczas czarteru jachtu w Rogoznicy 

Wybierając czarter jachtów w Rogoznicy, zyskujesz okazję do zobaczenia lokalnych atrakcji – a tych w regionie jest naprawdę sporo. Do najciekawszych z nich należą:

  • jezioro Zmajevo Oko (Oko Smoka),
  • lawendowy labirynt (najpiękniejszy w lipcu, kiedy kwitnie lawenda),
  • plaża Blue bay na półwyspie Gradina,
  • plaża Šepurina na zachodnim wybrzeżu,
  • pobliski Szybenik i Trogir – miasta, które po prostu trzeba zobaczyć,
  • Park Narodowy Rzeki Krka.

Czarter jachtu Chorwacja - polecane lokalizacje

NASZE MARKI