Wybierz akwen
Region
Data startu
Długość rejsu
Wiek jednostki
od 0 do10 lat
Długość jednostki
od 2 do 10 ft
od 2 do 10 m
Liczba koi
od 2 do 10
Liczba kabin
od 2 do 10
Liczba toalet
od 2 do 10
Typ jednostki
Dowolny
Model jednostki
Cena w EUR

Wyspy Kanaryjskie - czarter jachtów, przewodnik, opisy, trasy, zdjęcia

Czartery jachtów Wyspy Kanaryjskie Wyspy Kanaryjskie Miejsce gdzie lato trwa 12 miesięcy, gdzie słońce świeci przez 340 dni w roku, wyspy o idealnym mikroklimacie dla europejczyka. Najcieplejszy fragment Europy gdzie temperatura w okresie zimowym nie spada poniżej 19°C, natomiast w okresie wiosenno - letnim nie przekracza 30°C, co zawdzięczamy chłodniejszym prądom oceanicznym. Wyspy Kanaryjskie, są na tyle różnorodne, by zaspokoić wszelkie upodobania i zainteresowania, zaś dla żeglarzy stanowią zróżnicowany, bardzo atrakcyjny akwen.

Tutaj sprawdzisz oferty czarteru jachtu w kraju: Wyspy Kanaryjskie »

Wyspy Kanaryjskie swoje pochodzenie zawdzięczają intensywnej aktywności wulkanicznej, która wiele lat temu wyrzeźbiła głębokie wąwozy, obszerne doliny i skaliste kaniony. Jest to idealne miejsce dla uprawiania żeglarstwa o każdej porze roku. Archipelag kanaryjski to fantastyczne krajobrazy wulkanów i gór, gęste, zielone lasy, obszary pustynne, bogata flora, ciekawe porty, gościnni ludzie żyjący muzyką i karnawałem czy w końcu niedrogie restauracje, kilometry plaż oraz kanaryjski rum.

Położone na Oceanie Atlantyckim blisko afrykańskiego brzegu, tworzą archipelag 13 wysp, z których 7 jest zamieszkałych: Gran Canaria, Lanzarote, La Gomera, Teneriffa, La Palma, Hierro i Fuerteventura. Archipelag znajduje się w strefie podzwrotnikowej, a swój łagodny klimat zawdzięcza pasatowi wiejącemu z północnego wschodu. Wiatr ten przez mieszkańców wysp nazywany jest wiatrem elizejskim. Wiatr stwarza żeglarzom doskonałe warunki do uprawiania tego sportu. Egzotyki wyspom dodają bezkresne wulkaniczne plaże, otoczone parkami palmowymi i drzewami smoczymi, a wszystko to przy błękicie nieba i szumie atlantyckich fal. 

Wyspy Kanaryjskie zwane również "Wyspami Szczęśliwymi", stanowią doskonałe miejsce na całoroczny wypoczynek. Rejs po Kanarach to gwarantowana, niezapomniana przygoda i bezcenne wspomnienia.

Doskonale przygotowana flota jachtów i katamaranów oraz nowoczesny serwis w przystaniach uatrakcyjni czas spędzony pod żaglami.

 

 

 

 Porty / Mariny na Wyspach Kanaryjskich
 

Teneryfa (Las Galletas/Marina del Sur, Radazul, Santa Cruse de Teneriffe/Santa Cruz Marina, San Miguel de Abona/Marina San Miguel​) - to słoneczna, ciepła i sucha wyspa na południu, kojarzona z pięknymi, rozległymi plażami i nocnym życiem, zaś chłodniejsza i bardziej deszczowa na północy, ale za to pełna zabytków. Teneryfa jest największą wyspą archipelagu kanaryjskiego i najchętniej wybieraną przez turystów. Amatorzy aktywnego wypoczynku mają do wyboru m.in. sporty wodne (nurkowanie, windsurfing czy canoing), wycieczki piesze i rowerowe, zwiedzanie zabytków i miasteczek na północy czy też wspinaczkę górską. Teneryfa jest niemal całkowicie górzysta, a jej najwyższy szczyt, Pico del Teide (3718 m n.p.m.) jest zarazem najwyższym szczytem Hiszpanii. Atrakcjami są również Botanical Gardens, park wodny Aqualand Costa Adeje, Cruz Casino czy też liczne kluby nocne i puby z regionalną muzyką.


Fuerteventura (Castillo, Morro Jable) - druga co do wielkości, najstarsza i jednocześnie najszybciej rozwijająca się spośród wysp archipelagu kanaryjskiego. Wyspa słynie przede wszystkim z pięknych, rozległych plaż dlatego uznawana jest za istny raj dla miłośników plażowania oraz amatorów windsurfingu. To tutaj właśnie, na Playa de Sotavento de Jandia co roku odbywają się mistrzostwa świata w tej dyscyplinie. Silne wiatry i bliskość Sahary (od Afryki dzieli wyspę 115km) czynią Fuerteventurę najbardziej pustynną spośród wysp archipelagu kanaryjskiego.

   

Gran Canaria (Las Palmas de Gran Canaria, Puerto de Mogan, Pasito Blanco) - trzecia co do wielkości wyspa archipelagu, pochodzenia wulkanicznego. Klimatycznie podzielona na dwie strefy: El Noreste (Neocanaria), chłodniejszy i wilgotny obszar północnego wschodu i Suroeste (Tamaran), słoneczny i suchy południowy zachód. Na wyspie znajduje się pasmo górskie z najwyższym szczytem - Pico de las Nieves (1949 m n.p.m.). Największym atutem Gran Canaria są piękne piaszczyste plaże, doskonałe warunki dla miłośników sportów wodnych, wycieczek samochodowych, rowerowych i pieszych, łagodny klimat oraz malownicze górskie widoki.

   

Lanzarote (Puerto Calero, Marina Rubicon, Marina Arrecife) - w przeciwieństwie do pozostałych wysp, to idealne miejsca dla turystów wymagających czegoś więcej niż tylko piaszczystych plaż i słońca. Lanzarote to urzekające wulkaniczne krajobrazy (na niewielkiej powierzchni znajduje się ponad 300 wulkanów), spokój i przepiękna architektura doskonale dopasowana do naturalnych krajobrazów wyspy, dzięki miejscowemu artyście - Cezarowi Manrique. Największym nadmorskim kurortem jest Puerto del Carmen z piękną piaszczystą plażą, licznymi zatoczkami i kameralnym klimatem.

 

La Palma (Santa Cruz de la Palma) - najmłodsza i jednocześnie, w stosunku do swej powierzchni całkowitej, zaliczana do najwyższych wysp świata. To również najzimniejsza spośród wysp kanaryjskich, gdzie średnia roczna temperatura wynosi 20ºC. Na turystów prowadzących aktywny wypoczynek czekają liczne atrakcje, jak wycieczki piesze i rowerowe, jazda konna, wspinaczka czy loty na paralotni. Turystyczne życie koncentruje się przede wszystkim w Puerto de Naos na zachodzie oraz w Los Concajos na wschodzie wyspy. Na La Palma wybudowano jeden z największych teleskopów na świecie, umożliwiającemu obserwację nieba i licznych spadających tu gwiazd.

   

La Gomera (San Sebastian de la Gomera) - niewielka górzysta wyspa z licznymi odludnymi zatokami, czarnymi plażami, bujną roślinnością i niepowtarzalnym klimatem. Idealne miejsce dla miłośników górskich wędrówek, fotografów oraz amatorów egzotycznych kultur ze względu na pozostałości po dawnych mieszkańcach archipelagu - Guanczach. Na wyspie znajduje się Park Narodowy Garajonay - rezerwat przyrody wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. La Gomera to również jedyne na świecie miejsce, którego mieszkańcy znają język gwizdany. 

   

El Hierro (Puerto de la Estaca) - najmniejsza wyspa kanaryjska, niemal nienaruszona przez cywilizację. Brak wielkich i głośnych kurortów, wulkaniczne szlaki, bezludne, trudno dostępne plaże, przyjaźni tubylcy i kanaryjska kultura ... to wymarzone miejsca dla miłośników ciszy i spokoju. Porośnięty jałowcami płaskowyż El Sabinar jest symbolem wyspy. W jego okolicy leży kilka miasteczek, a wśród nich Las Puntas, w którym znajduje się najmniejszy na świecie hotel - "Puntagrande".

 

 

   

 

 Ciekawostki i porady - żeglowanie po Wyspach Kanaryjskich

 

 • Na Wyspy Kanaryjskie można dolecieć samolotami rejsowymi jak i tanimi liniami (m.in. Iberia, Air Berlin, Planet Air, Sterling). Cena waha się w granicach 1000zł/osobę, ale zdarzają się promocje "last minut". Można by pomyśleć, że na Wyspy Kanaryjskie najkorzystniej lecieć z Hiszpanii, pozory jednak mylą i lot z północy Europy, mimo że dwa razy dłuższy, jest równie tani lub nawet tańszy. Oferujemy pomoc przy przelocie do/z miejsca docelowego czarteru.
   
 • Biorąc pod uwagę atrakcyjność wysp i dużo niższe koszty przelotu niż na Karaiby, akwen stanowi dobry cel czarteru w zimie i na wiosnę. Sezon żeglarski na Wyspach Kanaryjskich trwa cały rok (mówi się, że panuje tu wieczna wiosna). Średnia temperatura powietrza od października do kwietnia wynosi 20-28°C i od maja do września 25-30°C. Okres zimowy na wyspach jest szczytem sezonu dla żeglarzy z północnych krajów.
   
 • Wyspy Kanaryjskie leżą w strefie pasatów, gdzie przeważają wiatry z NE. Pomiędzy Teneryfą i Gran Canaria, Gran Canaria i Fuerteventura oraz Teneryfą i Gomerą znajdują się strefy wiatru o przyśpieszonej prędkości (do 15 węzłów) spowodowane przez efekty dyszy, przylądków i różnic temperatur. Aby przepłynąć wszystkie strefy wiatru na wyspach, wystarczy wyruszyć w rejs - 270 Mm, z Lanzarote (port La Graciosa) na wyspę El Hierro (port La Restinga).
   
 • Na Wyspach panuje dobra widoczność zaś głębokie i proste w podejściu porty oraz dobre oznakowanie świateł pozwala na bezpieczną nocną żeglugę.
   
 • Teneryfa swoją nazwę zawdzięcza górującemu nad wyspą szczytowi. Pico del Teide, ze względu na niską temperaturę, często pokryty jest śniegiem, a Tenerife w języku tubylców oznacza właśnie "biała góra" zaś La Gomera to jedyna na świecie miejsce, którego mieszkańcy znają język gwizdany.
   
 • Z Wysp Kanaryjskich można również rozpocząć rejs na Maderę (300 Mm), mało znane brzegi zachodniego Maroka (70 Mm z Fuerteventury) czy popłynąć na Azory (700 Mm).
   
 • Niepowtarzalny folklor Wysp Kanaryjskich to zlepek różnych elementów kultury hiszpańskiej, dawnej kultury rdzennych mieszkańców wysp - Guanczów, a także pogańskich, starorzymskich wierzeń. Na każdej z wysp kilkanaście razy w roku odbywają się imprezy religijne i folklorystyczne. Do najciekawszych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych można zaliczyć:
  > luty - Karnawał Santa Cruz de Tenerife, to kanaryjska fiesta z prawdziwego zdarzenia, którą przewyższa tylko karnawał w Rio de Janeiro. Zabawa zaczyna się na początku lutego i trwa przez trzy tygodnie
  > luty - Dia de Los Indianos w Santa Cruz de la Palma
  > czerwiec/lipiec - Bajada de La Virgen La Palma
  > lipiec/sierpieńMistrzostwa Świata w windsurfingu i kiteboardingu na plaży Playa de Sotavento de Jandia
  > lipiec/sierpień - Regaty ARC Wyspy Kanaryjskie - Karaiby. Największe na świecie transatlantyckie wydarzenie żeglarskie. Ponad 200 jachtów przemierza 2700 mil morskich Oceanu Atlantyckiego - wyruszając z Wysp Kanaryjskich (Gran Canaria) by dotrzeć do Wysp Morza Karaibskiego (St. Lucia).

   

 Polecane trasy żeglarskie po Wyspach Kanaryjskich

Przedstawiamy poniżej propozycje rejsów z Teneryfy i Gran Canaria.
 

Teneryfa / Teneryfa
1: Teneryfa - zaokrętowanie
2: Teneryfa - Gran Canaria
3: Gran Canaria - Fuerteventura
4: Fuerteventura - Lanzarote (Arrecife)
5: Lanzarote - Fuerteventura
6: Fuerteventura - Gran Canaria
7: Gran Canaria - Teneryfa
8: Teneryfa - wyokrętowanie
Gran Canaria / Gran Canaria

1: Gran Canaria (Las Palmas) - zaokrętowanie
2: Las Palmas - Llano de Sardina
3: Llano de Sardina - Puerto de Mogan                
4: Puerto de Mogan - Teneryfa (San Miguel)
5: San Miguel - Los Gigantes
6: Los Gigantes - La Gomera (San Sebastian)
7: San Sebastian - Vueltas
8: Vueltas - La Palma (Santa Cruz)
9: La Palma - Teneryfa (Santa Cruz)
10: Teneryfa - Gran Canaria (Las Palmas)
11: Gran Canaria - wyokrętowanie

Teneryfa / Teneryfa
1: Teneryfa (Santa Cruz) - zaokrętowanie
2: Santa Cruz - Los Cristianos
3: Los Cristianos - La Gomera           
4: La Gomera - El Hierro
5: El Hierro - La Palma
6: La Palma - Teneryfa (Santa Cruz)
7: Santa Cruz - wyokrętowanie

 

Najnowsze porady żeglarskie Charter Navigatora

Jedzenie na jachcie - co jeść podczas rejsu?

Głodny żeglarz to kiepski żeglarz – i dlatego właśnie kuk jest dla załogi równie ważny jak kapitan (ale nie mówcie mu o tym). A zatem - jak powinna być zorganizowana kuchnia na jachcie? Jakie jedzenie warto zabrać w rejs, by się nie zepsuło, a przy tym było smaczne, zdrowe i...

Zwrot jachtu po czarterze - procedura zdania jachtu „check-out

Nawet najwytrwalszy wilk morski musi kiedyś zejść na ląd i wrócić do domu – a to zwykle oznacza konieczność zwrotu jachtu armatorowi oraz zmierzenie się z procedurą „check-out”. Co zrobić, by przebiegła ona bezboleśnie, a co najważniejsze — bezkosztowo? Na jakie elementy...

Raty za czarter – jak je rozłożyć?

Zwyczajem jest, że płatności za czarter jachtu podzielone są na raty. Nie jest jednak powiedziane, jaki ma być ich rozkład: 50 na 50? 30 na 70? A co, jeśli ktoś nalega, by od razu zapłacić mu całość, oferując w zamian atrakcyjne upusty? Która z opcji jest najlepsza dla...

Najpiękniejsze porty w Chorwacji - przewodnik po najlepszych marinach

Wybierasz się w rejs i chcesz poznać najpiękniejsze miejsca w Chorwacji? W takim razie jesteś w odpowiednim miejscu! W poniższym kompendium wiedzy znajdziesz sprawdzone informacje na temat portów, wysp i innych atrakcji nad Adriatykiem. Dowiesz się też, jakie są zalety postoju w...

Czarteru jachtu dla rodzin z dziećmi - porady i wskazówki

Zastanawiasz się, czy żeglowanie z dziećmi to na pewno dobry pomysł? Chcesz wiedzieć, czy rejsy rodzinne bardzo różnią się od tych organizowanych wyłącznie z dorosłymi? Jeśli zmagasz się z tego rodzaju wątpliwościami, przeczytaj poniższy artykuł. Zawiera on wiele praktycznych...

Luksusowe jachty na wynajem - ile to kosztuje i gdzie szukać?

Podobają Ci się jachty luksusowe? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat ich wyposażenia, parametrów oraz możliwości, jakie oferują? A może zastanawiasz się, czy taka ekstrawagancja, jak wynajem luksusowych jachtów, pozostaje w zasięgu Twoich możliwości finansowych? Jeśli chcesz...

NASZE MARKI